Malatya Orduzu Manzara
Kuşlar

Darende Günpınar Şelalesi

Lütfen Flash Player'ı Güncelleyiniz.

Firma Hakkında

Günpınar Şelalesi, Malatya iline bağlı Darende İlçesi’nin 10 km kadar batı yönünde bulunmaktadır. Günpınar Çayı çok yüksek bir yerden akmaktadır. Bu yüzden de kaynağından çıktıktan sonra kayalar arasında oldukça hızlı bir akış yapmaktadır. Suyun çıkış yerinden yere düşüş mesafesi yaklaşık 40 - 45 metre kadardır. Bu mesafeden suyun akışı ve yere düşüş anı izlenmeye değerdir.

Şelalenin aktığı yerde yani düştüğü yerde oluşan muhteşem ses ve su buharı olarak çevreye yayılmasını izlemek harika bir duygudur. Bu muhteşem doğa harikası görüntünün yanında birde Günpınar şelalesinin etrafındaki ağaçlar ayrı bir güzellik katmaktadır bu bölgeye. Bu sık ve yem yeşil ağaçlar ile Günpınar şelalesinin oluşturduğu su gösterisi birleşince ortaya harika bir görüntü çıkmaktadır. Bu doğa harikasını görmek isteyen bir çok kişi her yıl Malatya’ya bağlı Darende İlçesi’ni ziyaret etmektedir. Her yıl yerli ve yabancı turist sayısı artarak devam etmektedir. Bu harika doğa gösterisini izlemek için sizde fazla zaman kaybetmeyin en kısa zamanda Darende ilçesindeki Günpınar şelalesini ziyaret ediniz.

Özel İdare tarafından Günpınar Şelalesinin çevre düzenlenmesi yaptırılmıştır. Bu çevre düzenlenmesi sonucu Günpınar Şelalesine ilgiyi daha da arttırmıştır. Çünkü çevre düzenlenmesi sonucu şelale bir tür cazibe merkezine dönüşmüştür. Günpınar Şelalesi, doğal güzelliğini bu çevre düzenlemesi sonucu daha da fazla göstermektedir.

Google Map Adres Tarifi

Yorumlar
İsim:

Yorum:


Güvenlik Kodu:
güvenlik kodu
SERAP
SERAP | 30.08.2014
HARİKA BİR YER GİDİP GÖRMEK YAŞAMAK LAZIM ÇOKKK BEĞENDİM
hacer canbay
hacer canbay | 02.03.2014
darende malatyanın en güzide ve en mistik mekanlarından biridir orada meftun bulunan büyüğümüz somuncu baba türbeside vardır. Atmosferi o yüzden çok etkileyicidir insanı güzelliğiyle büyülüyor.
şahnahanlı
şahnahanlı | 16.12.2013
şahnahanıda siteye eklerseniz sevinirim
zümrüdü anka
zümrüdü anka | 24.10.2013
malatyanın bu kadar güzel olabileceyini bilemezdim doğrusu.ankara da dahi güzel
yes
yes | 23.03.2013
güzel bir yer


Google QR Kodu